Nasze sukcesy

2015-05-15 / Wyniki egzaminów gimnazjalnych w latach 2012-2014

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2015-05-07 / Konkursy KANGUR i FOX też nam poszły nieźle.

W tym roku szkolnym w Konkursie Matematycznym KANGUR zdobyliśmy 3 wyróżnienia:

KOLARCZYK KRZYSZTOF kl. 1a
HARATYK MICHAŁ kl. 1a
HŁĄD BARTOSZ kl. 1a

a w Konkursie z języka angielskiego FOX wynik dobry osiągnął DANIEL SABLIK kl. 1a.

GRATULUJEMY!!!

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2015-03-28 / Sukces zespołu teatralnego "Maski"

27 marca 2015r. nasz szkolny zespół teatralny "Maski" prowadzony przez panią Monikę Rzeszótko zdobył III miejsce w VII Wiślańskich Teatraliach Międzygimnazjalnych.

Skład zespołu:
Laura Dusza kl. 1c
Laura Stanieczek kl. 2a
Adam Śliż kl. 2b
Tymoteusz Krzok kl. 2c
Samuela Makarska kl. 2c
Magdalena Porębska kl. 3b
Justyna Wiercigroch kl. 3b
Izabela Kawulok kl.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2015-03-22 / Konkurs kulinarny "GimbSzef"

W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali konkurs kulinarny "GimbSzef". Konkurs odbył się 20 marca 2015r. w siedzibie firmy RM "Gastro" przy ulicy Sportowej.

I   miejsce zajęła drużyna z klasy 3a w składzie: Agnieszka Pietrzak, Dominik Frączek, Marcin Trombała
II  miejsce zajęła drużyna z klasy 3c w składzie: Anna Dorosz, Izabela Kawulok, Karolina Loter
III miejsce zajęła drużyna z klasy 3c w składzie: Noemi Mosler, Aleksandra Pawłowska i Nikola Pytel

Skład pozostałych drużyn:
kl.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2015-03-12 / SUKCESY SPORTOWE

26 marca 2015r.  - III miejsce w Międzygminnym Turnieju Piłki Nożnej w Goleszowie

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2015-03-10 / Jesteśmy coraz lepsi w szachach!

9 marca 2015r. odbył się X Międzyszkolny Turniej Szachowy o Indywidualne Mistrzostwo Ustronia Juniorów , w którym:

Jan Śliwka z kl. 2a został I Wicemistrzem Szachowym Juniorów,
Kamil Marchewka z kl. 2c zajął VI miejsce w klasyfikacji generalnej,
Mikołaj Gaffke z kl. 2a zajął VIII miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2015-03-03 / Konkurs Pożarniczy - ZWYCIĘSTWO!

6 marca 2015r. nasi uczniowie odnieśli wspaniały sukces na szczeblu gminnym  w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom":

I miejsce - Paulina Górniok z kl. 3a
II miejsce - Łukasz Szlęk z kl. 3b
II miejsce  - Karol Krysta z kl. 3b


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2014-10-11 / Miejski Konkurs Latawcowy

Wielkie brawa dla wszystkich naszych uczniów, którzy startowali w Miejskim Konkursie Latawcowym, który odbył się 10 października br.

Szczególne gratulacje dla:

Julii Heczko z kl. 2b za zajęcie II miejsca w kategorii latawców płaskich,

Natalii Heczko z kl. 2b za zajęcie II miejsca w kategorii latawców skrzynkowych,

Pawła Puchały z kl.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2014-09-14 / Letnia Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego

Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się w czasie I edycji Letniej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego, która odbywał się w dniach 10 – 11 września 2014 roku w Cieszynie oraz Ustroniu.

W konkursie na esej na temat: Odkrywanie mojej małej ojczyzny w kontekście Jana Szczepańskiego „Korzeniami wrosłem w ziemię”

KAROLINA LOTER z kl. 3a
zdobyła I miejsce w kategorii gimnazjów
ADAM MACKIEWICZ z kl.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2013-02-07 / FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2012/2013

FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH   2012/2013
 
 
JĘZYK POLSKI
 
  • MAGDALENA HOMBEK
    opiekun: Lidia Szkaradnik


MATEMATYKA

  • PATRYK CHOLEWA
    opiekun: Lucyna Herok

BIOLOGIA
 
  • KESJA CIENCIAŁA
  • JULIA KRAL
    opiekun: Edyta Knopek
 
JĘZYK ANGIELSKI
 
  • MAGDALENA KŁODA
    opiekun: Anna Hanzlik
 
GEOGRAFIA
 
  • MICHAŁ DUDYS
  • SZYMON SZLAUER
    opiekun: Barbara Górniok

WOS
 
  • WITOLD CHWASTEK
    opiekun: Iwona Werpachowska

FIZYKA
 
  • PATRYK CHOLEWA
  • MAGDALENA KŁODA
    opiekun: Katarzyna Szewieczek


CHEMIA

  • MAGDALENA KŁODA
    opiekun: Justyna Szołtys

 
JĘZYK FRANCUSKI
 
  • PAULINA CZYŻ
    opiekun: Joanna Iskrzycka-Marianek


OLIMPIADA MATEMATYCZNA GIMNAZJALISTÓW

  • PATRYK CHOLEWA
    opiekun: Lucyna Herok


GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2012-12-14 / Konkurs gwary - "Po cieszyńsku po obu stronach Olzy"

Dnia 10.12.2012 w Miejskim Domu Kultury "Prażakówka" w Ustroniu odbył się konkurs gwary - "Po cieszyńsku po obu stronach Olzy".

Nasi laureaci:
Magdalena Kłoda (3a)
Paulina Czyż (2a)

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2012-12-13 / STRUMIEŃSKA ŻABA

W dniu 05.12.2012 w Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Strumieńska Żaba”. Udział wzięło 66 gimnazjalistów z 22 szkół.

Nasi laureaci "Strumieńskiej Żaby":
Magdalena Kłoda (3a)
Julia Kral (3d)

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2012-12-11 / ETAP REJONOWY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2012/2013

DO ETAPU REJONOWEGO KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ZAKWALIFIKOWALI SIĘ:

JĘZYK POLSKI
 
  • MAGDALENA HOMBEK (3c)
  • PAULINA CZYŻ (2a)

MATEMATYKA

 
  • PATRYK CHOLEWA (3a)
 
BIOLOGIA
 
  • KESJA CIEŃCIAŁA (3b)
  • JULIA KRAL (3d)

JĘZYK ANGIELSKI
 
  • MAGDALENA KŁODA (3a)
 
GEOGRAFIA
 
  • MICHAŁ DUDYS (3a)
  • SZYMON SZLAUER (2a)

WOS
 
  • WITOLD CHWASTEK (3c) 
 
FIZYKA
 
  • PATRYK CHOLEWA (3a)
  • MAGDALENA KŁODA (3a)
 
CHEMIA
 
  • MAGDALENA KŁODA (3a)


JĘZYK NIEMIECKI
 
  • VICTORIA SZULIK (3a)


JĘZYK FRANCUSKI
 
  • PAULINA CZYŻ (2a)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2012-03-16 / LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2011/2012

LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH   2011/2012
 
 
MATEMATYKA
 
  • ZYGMUNT LOTER

BIOLOGIA 

  • MAGDALENA HOMBEK
  • FILIP WAŁACH
  • WOJCIECH KARCHUT
 
HISTORIA
 
  • DAWID OCHODEK
 GEOGRAFIA
 
  • ROBERT TROSZOK
 
FIZYKA
 
  • ALEX PORĘBSKI
 
CHEMIA
 
  • PATRYK CHOLEWA

                                                                                  GRATULUJEMY

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2012-02-23 / FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2011/2012

ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH   2011/2012
 
DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO (FINALIŚCI) ZAKWALIFIKOWALI SIĘ:
 
MATEMATYKA
 
  • ZYGMUNT LOTER
  • ALEX PORĘBSKI
  • PATRYK CHOLEWA
 
BIOLOGIA
 
  • WOJCIECH KARCHUT
  • MAGDALENA HOMBEK
  • KLAUDIA SZARZEC
  • FILIP WAŁACH
 
HISTORIA
 
  • DAWID OCHODEK
 
WOS
 
  • DAWID OCHODEK  
GEOGRAFIA
 
  • ROBERT TROSZOK
  • SZYMON SZLAUER
 
FIZYKA
 
  • ALEX PORĘBSKI
 
CHEMIA
 
  • PATRYK CHOLEWA

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2012-02-09 / Wywiad z Kasią Wąsek

P.P:       Jak zaczęło się Twoje zainteresowanie narciarstwem?
 
K.W. :     Moja rodzina od zawsze wiązała swoje życie ze sportem. Dziadek wychowywał moją mamę na skoczniach narciarskich i trasach biegowych, które to dyscypliny sam zresztą uprawiał, tata z kolei wybrał narciarstwo alpejskie.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2012-02-06 / Sukcesy naszych uczniów - etap rejonowy konkursów przedmiotowych

Spotkanie dyrekcji szkoły z nauczycielami, rodzicami i uczniami, którzy uzyskali kwalifikację do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2012-01-12 / Konkurs z religii

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowy konkursu z religii:

Karolina Francuz (3b)
Karolina Trybalska (3b)
Zygmunt Loter (3d)



Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>



2011-12-01 / ETAP REJONOWY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2011/2012

ETAP REJONOWY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH   2011/2012
 
DO ETAPU REJONOWEGO ZAKWALIFIKOWALI SIĘ
 
JĘZYK POLSKI
 
  • ANNA HARATYK
  • ALICJA KUBOK       
  • SANDRA KĘDZIOR
 
MATEMATYKA
 
  • ZYGMUNT LOTER
  • ALEX PORĘBSKI
  • PATRYK CHOLEWA
 
BIOLOGIA
 
  • WOJCIECH KARCHUT
  • KESJA CIENCIAŁA
  • MAGDALENA HOMBEK
  • KINGA GREŃ
  • ALICJA PACURA
  • KLAUDIA SZARZEC
  • FILIP WAŁACH
 
HISTORIA
 
  • ALEKSANDRA MALINA
  • DAWID OCHODEK
  • MAGDALENA KŁODA
 
WOS
 
  • DAWID OCHODEK
  • WITOLD CHWASTEK
 
GEOGRAFIA
 
  • ROBERT TROSZOK
  • MICHAŁ DUDYS
  • SZYMON SZLAUER
 
FIZYKA
 
  • ALEX PORĘBSKI
 
CHEMIA
 
  • PATRYK CHOLEWA
 
JĘZYK ANGIELSKI
 
  • MAGDALENA KŁODA
 
JĘZYK NIEMIECKI
 
  • WIKTORIA SZULIK
 
JĘZYK FRANCUSKI
 
  • KAROLINA STOJDA
 
  • NIKODEM WAWRZYK

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>